JANUARSKE EDUKACIJE

Tokom januara održana su stručne edukacije za profesore koji će započeti primjenu kurikuluma u prvom razredu školske 2023/24. godine u srednjim školama Kantona Sarajevo.

Promocija Zbornika poetskih i proznih radova Matice hrvatske

Matica hrvatska je 29. 12. 2022. godine u Galeriji „Mak“ u okviru manifestacije Dani Matice hrvatske u Sarajevu promovirala Zbornik poetskih i proznih radova učenika srednjih škola Kantona Sarajevo.

Emisija „Moja medresa“

Učenici i učenice svih generacija PBG-a, uz mentorstvo profesorice Remzije Hurić-Bećirović, pripremili su sadržaj za emisiju „Moja medresa“

Prezentacija projekta „Herbarij sevdalinke, herbarij srca“

Ljepota učenja je u međupredmetnoj korelaciji. Grupa učenika drugog razreda uvjerila se u to radeći vrijedno cijelo prvo polugodište na projektu iz Bosanskog jezika i književnosti i Biologije.

Posjeta „Muzeju zločina protiv čovječnosti i genocida 1992-1995.“

Učenici prvih razreda su tokom posljednje sedmice prvog polugodišta, 23. i 27. 12. 2022. godine, u pratnji profesorica Mirele Mulić i Emine Karajice posjetili

Nagrada BH Telecoma za Adina Frljka

Naš učenik Adin Frljak ostvario je najbolji rezultat u svijetu iz predmeta IGCSE Religious Studies.