Poštovani roditelji/staratelji budućih učenika Prve bošnjačke gimnazije,

Šesta po redu Evropska olimpijada iz fizike (EuPhO) održana je uživo u Ljubljani, u periodu od 20. do 24. maja 2022. godine,

Prva bošnjačka gimnazija  je 18.juna 2022.godine organizovala seminar o temi “Takmičari i izvrsnost”.

U Domu mladih, 20.6.2022. god., održana je maturska svečanost 24. generacije Prve bošnjačke gimnazije i 15. generacije Cambridge International School.

Učenici odjeljenja Ia, Ib, Ic, I1, I2, IIIb, IIIc i III1 su u periodu of 31.maja do 10.juna u pratnji profesorice Remzije Hurić Bećirović posjetili izložbu

Uprava za nauku i obrazovanje Rijaseta Islamske zajednice u Bosni i Hercegovine organizovala je “Maturalni dan” za učenike i učenice generacije i ponose generacije osam medresa i dvije gimnazije Islamske zajednice.

U periodu od 28.5.2022 god do 12.6.2022.godine, održan je Junior Cup u organizaciji Fair Play malonogometne lige