Warning: A non-numeric value encountered in /home/bosnjackagim/public_html/plugins/system/helix/core/helix.php on line 548

Monografija Prve bošnjačke gimnazije se sastoji od 200 stranica.

Osman Hadžić, učenik odjeljenja II-1 Prve bošnjačke gimnazije, je na Državnom prvenstvu u plivanju postao državni prvak u apsolutnoj kategoriji na 1500 m slobodno i 400 m slobodno.

Prva bošnjačka gimnazija je 2015. godine obilježila 20 godina rada i 10 godina postojanja Cambridge međunarodne škole,

U srijedu 22.12.2021. učenici četvrtih razreda odjeljenja a, b i c su, uz pratnju razrednice Belme Ibišević i profesorice engleskog jezika Edine Lokvančić, posjetili kino „Cineplexx“ Sarajevo

Udruženje Alumni Prve bošnjačka gimnazije organizuje pripremnu nastavu za srednju školu i eksternu maturu iz predmeta Bosanski jezik i književnost, Engleski jezik i Matematika.

Vijeće učenika Prve bošnjačke gimnazije je realiziralo projekat “Jedan slatkiš, jedno dijete”

Vođeni činjenicom da svi različito doživljavamo književna djela, učenici jezičkog izbornog područja III-2 odjeljenja su,

Prof. dr. Almasa Odžak je učenica prve generacije Prve bošnjačke gimnazije, a trenutno je  vanredna profesorica na Prirodno-matematičkom fakultetu kao predmetni nastavnik na  Elektrotehničkom fakultetu u Sarajevu.