Učenici Prve bošnjačke gimnazije su u okviru projekta Dear Martin – One B&H, One Book One BiH, One Book

Učenici Prve bošnjačke gimnazije su učestvovali na državnom takmičenju u okviru projekta Ambasade SAD-a pod nazviom One Book, One B&H gdje su se takmičili u tri kategorije:

Konačne rang liste kandidata koji su primljeni u prvi razred školske 2021./2022. godine

U svijetu obilježenom tehnologijom, informatičko znanje predstavlja odličan temelj za razvoj društva i lični i zajednički napredak.

Učenici generacije, Korić Iman (CA program) i Junuzović Haris (CB program),

Na nedavno održanom Državnom prvenstvu za kadete i kadetkinje održanom 05.06 2021. u Vitezu, Judo klub Bosna osvojio je naslov sveukupnog pobjednika u konkurenciji kadeta.

Učenik III1 razreda, Benjamin Ahmedbegović, već godinama niže sjajne rezultate u takmičenjima u trčanju.