Memorijalni turnir „Mersud Nikšić“

Nakon duge pauze izazvane pandemijom održali smo Memorijalni turnir „Mersud Nikšić“.

U sklopu turnira učestvovali su Katolički školski centar, Prva gimnazija, Treća gimnazija i Prva bošnjačka gimnazija. Ekipe su se natjecale u tri discipline: odbojka, stoni tenis i šah. U cjelokupnom poretku Treća gimnazija je zasluženo osvojila prvo mjesto. Ceremoniju zatvaranja je uveličao naš specijalni gost Abdulah Nikšić, koji je uručio pehare pobjednicima. Direktorica Gimnazije je pozvala učenike koji nisu imali priliku upoznati rahmetli profesora Mersuda da to učine kroz njegovu autobiografsku knjigu Priča jednog Bistričanina.

Organizatori turnira su bili predsjednik Vijeća učenika PBG Nihad Mandžo, Amna Fejzić i Haris Haverić, te profesori Melina Čelik i Nihad Smajević.

Rezultati učenika naše Gimnazije:

Šah -  3. mjesto Nedim Bečić

Odbojka Ž - 3. mjesto

Odbojka M - 3. mjesto

Stoni tenis - 3. mjesto ekipno

Zahvaljujemo svim učesnicima i organizatorima turnira što su svojim angažmanom doprinijeli da očuvamo sjećanje na našeg rehmetli Nikšu, profesora koji je bio prijatelj i inspiracija učenicima i kolegama.