Od srca za nju

Učenici Prve bošnjačke gimnazije za Dan žena su organizovali akciju pomoći ugroženim ženama širom Bosne i Hercegovine.

Na prijedlog učenice III-2 odjeljenja, Berine Garibija, učenici Prve bošnjačke gimnazije su,
u svrhu obilježavanja 8. marta Dana žena, skupili preko 150 artikala za pravljenje paketića uz podršku ekipe humanitarne organizacije “Ruku na srce”.

U toku mjeseca marta, u auli gimnazije vrijedni učenici su skupili sve neophodne higijenske potrepštine za žene. U udruženju “Ruku na srce” pripremljeno je preko 80 paketića od dostavljenih artikala i dostavljeno širom Bosne i Hercegovine. Paketi su dostavljeni štićenicama slabijeg materijalnog stanja, štićenicama koje boluju od malignih oboljenja Centra za socijalni rad Breza, te štićenicama Doma za stara iznemogla lica u Goraždu i Sigurne kuće u Sarajevu. Također, volonteri su odlučili obradovati i nekoliko članica udruženja koje dolaze iz porodica slabijeg materijalnog stanja.

SLIKA