Učenici Prve bošnjačke gimnazije nižu sportske uspjehe

Učenik I-b odjeljenja Ahmed Hasaković je ostvario zapažene rezultate na Zimskom prvenstvu BiH u plivanju, održanom 5. i 6. marta 2022. godine.

U disciplinama 50 m i 100 m leđno osvojio je 2. mjesto, a u disciplini 200 m leđno je osvojio 1. mjesto.

U subotu 12.3.2022. je održano i Državno prvenstvo u taekwondo-u gdje je nastupio Muhamed Đonko, učenik II-c razreda i član TKD kluba Novi Grad Sarajevo. Ubjedljivim pobjedama je osvojio prvo mjesto i postao prvak Bosne i Hercegovine u kategoriji juniora -68 kg.

Također, prethodni vikend 5.3.2022. je održano G-ranking takmičenje u Sofiji Bugarska, gdje je Muhamed osvojio bronzanu medalju. Ovim je već potvrđen status člana reprezentacije BiH, a u narednom periodu ga očekuje još G-ranking takmičenja na kojima se skupljaju bodovi za odlazak na evropsko i svjetsko juniorsko prvenstvo. Prvo u nizu je narednog vikenda 19.-20.3.2022. u Belgiji.

Slika