SRETAN DAN DRŽAVNOSTI BOSNE I HERCEGOVINE

Učenici Prve bošnjačke gimnazije su obilježili Dan državnosti Bosne i Hercegovine

prilikom kojeg su se, s ponosom i zahvalnošću, prisjetili generacije koja je u sudbonosnim vremenima stajala na pravoj strani historije. Učenici II -1 i II-2 odjeljenja, Nejla Bektić i Anur Delić su, u saradnji sa članovima Kluba historije i Kluba Allart koji vode profesorice Belma Ibišević i Vanesa Hasanbegović, organizovali svečanost i pripremili zanimljivu historijsku izložbu u kojoj se ogleda razvoj Bosne kroz stoljeća. Članovi Dramskog kluba koji vodi profesorica Alma Tutić su izveli recital „Zapis o zemlji“ Mehmedalije Maka Dizdara, kao i recital „Bosna“ Nedžada Ibrišimovića. U duhu Dana državnosti Bosne i Hercegovine Hor i orkestar pod rukovodstvom profesorice Lidije Bešo je predstavio izvedbu numera „Zemljo tisućljetna“ i „Odu radosti“. Učenici Harun Čovčić i Ranija Karović su izveli klavirski i violinski instrumental kompozicije „Song from a secret garden“. Profesorima i učenicima se na kraju svečanosti obratila direktorica Emela Mehmedspahić.

Svim građanima  Bosne i Hercegovine, Bosancima i Hercegovcima širom svijeta, kao i onima koji ovu našu lijepu Bosnu vole i smatraju svojom domovinom želimo SRETAN DAN DRŽAVNOSTI uz želje da je volimo, cijenimo i poštujemo baš onako kako ona to i zaslužuje!

Slika
nslv