UČENICI PBG POSJETILI IRANSKI KULTURNI CENTAR

Članovi bibliotečkog kluba Prve bošnjačke gimnazije su prošle sedmice, u pratnji voditeljice kluba profesorice Amine Šabić, posjetili Iranski kulturni centar.

Tom prilikom su se upoznali sa radom Centra, kursevima perzijskog jezika koje Centar nudi kao i sa kratkom prezentacijom o perzijskoj historiji, književnosti, umjetnosti, kulturi i tradiciji te različitim izložbama koje se održavaju u kulturnom centru. Uposlenici Centra su se zaista potrudili predstaviti nam svoje aktivnosti i prenijeti ljubav prema Iranu kroz priču o ovoj čudesnoj zemlji, njenom ljubaznom narodu, historiji, kulturi, običajima, mauzolejima posvećenim pjesnicima, o Rustemu i Suhrabu, Divanu, Attaru..

Druženje i upoznavanje s orijentalno-islamskom civilizacijom učenici kluba planiraju nastaviti na narednom času kroz čitanje putopisne proze Zuke Džumhura, a zatim kroz upoznavanje s projektom „Putem svile“ alumnista Prve bošnjačke gimnazije Hamze Ridžala i Ediba Kadića.