UČENICI PRVE BOŠNjAČKE GIMNAZIJE KREIRALI VIDEO „I HAVE A DREAM“

Učenici Prve bošnjačke gimnazije su, u saradnji sa učenicima Katoličkog školskog centra Sv.Franjo iz Tuzle, te Gimnazije “Meša Selimović” Tuzla,

kreirali sadržaj za video u okviru projekta “Dear Martin” koji vode profesorice Edina Ilda Lokvančić, Lejla Saric i Dijana Marković Hajdarhodžić. Projekat se odvija pod pokroviteljstvom Ambasade SAD-a u BiH.

Učenici su se vodili poznatim govorom “I have a dream” koji je Martin Luther King, Jr. održao 28.augusta 1963.godine tražeći jednakost za pripadnike crnačke populacije, te su izrazili svoje želje za budućnost u našoj domovini.

U ovom današnjem vremenu kada nam se ponovo prijeti ratom, kada mladi ljudi uveliko napuštaju ovu našu lijepu zemlju, pravo je osvježenje čuti naše mlade kako sanjaju i žele Bosnu i Hercegovinu bez rata, bez predrasuda, sa boljim prilika i ljudima. Nadaju se da će zajedno to i dočekati.

Video je kreireo učenik IV-a odjejenja, Benjamin Mahmutović.