UČENICI PBG UČESTVOVALI U AKCIJI ČIŠĆENjA GRADA SARAJEVA

U petak, 29.10.2021., na Svjetski dan borbe protiv moždanog udara, učenici Prve bošnjačke gimnazije su,

uz pratnju profesorice Emire Trako Džuho, uradili dobro djelo najprije za sebe (posvetivši se fizičkoj aktivnosti),  a zatim i za našu planetu Zemlju uz moto: „Mijenjajmo loše navike, prije nego što loše navike i bolest promjene nas.“

Profesorica Trako Džuho i učenici su se odazvali na poziv udruženja „Ruka“ te su učestvovali u završnoj akciji čišćenja u BiH u sklopu projekta „Od izvora do mora“. Učenici II-1 odjeljenja naše škole su zajedno sa sugrađanima i aktivistima dali svoj doprinos ovoj akciji. Gradonačelnica grada Sarajeva, Benjamina Karić, se prigodnim govorom obratila učenicima i izrazila radost zbog odličnog odziva mlađih generacija.

Odgovorno upravljanje otpadom je jedna od najvažnijih ekoloških tema današnjice.

Slika