HARMONY PROJEKAT

Grupa učenika iz trećih i četvrtih razreda Prve bošnjačke gimnazije kao i grupa učenika iz Franjevačke klasične gimnazije su u petak i subotu

17.-18. septembar učestvovali na radionicama Through Life-long Dialogue to Eternal Harmony projekta koje su vodile profesorice engleskog jezika u PBG i FKG Edina Ilda Lokvančić i Dragana Koprivica. Ovaj projekat je dio većeg Harmony projekta koji pod pokroviteljstvom Sanchild nevladine organizacije iz Švicarske sa sjedištem u Sarajevu ima za cilj podstaknuti postizanje unutrašnjeg mira sa ciljem izgradnje mira u zajednici. Učenici su imali priliku upoznati se i družiti se sa svojim vršnjacima koji dolaze iz različitih etničkih i vjerskih sredina, povezati se svojim sličnostima i upoznati se sa svojim različitostima. Također, učenici su kroz radionice učili na koji način mogu da se oslobode stresa, kako voditi koristan dijalog, kako uspješno riješiti konflikte te su naposlijetku imali priliku i zajednički predstaviti svoju viziju boljeg društva, pozitivnijeg života bez stresa u kojem zajednice žive u miru. Radionice su upriličene u hotelu Garden City u Konjicu i održane su na engleskom jeziku.

Slika