Posjeta učenika iz Tuzle

Učenici Prve bošnjačke gimnazije su u okviru projekta Dear Martin – One Book,

One B&H pod mentorstvom profesorice engleskog jezika Edine Ilde Lokvančić dočekali i ugostili 25 učenika iz partnerskih škola Gimnazije „Meša Selimović“ i KŠC sv. Franjo iz Tuzle koji su doputovali u pratnjih svojih profesorica Lejle Sarić i Dijane Marković Hajdarhodžić. Nakon obilaska prostorija Prve bošnjačke gimnazije, učenici su zajedno prisustvovali radionici na kojoj su radili na dizajnu knjige zajedničkih radova na teme iz knjige „Dear Martin“ koja bi uskoro trebala stići na policenaših biblioteka. Pri obilasku stare jezgre grada naučili su nešto novo o Sarajevu i njegovim raznovrsnim bogomoljama i znamenitostima, te su imali prilikom voziti se žičarom i obići olimpijsku bob stazu na Trebeviću. U toku drugog dana, učenici su prisustvovali radionicama o izgradnji mira za mlade u Muzeju ratnog djetinjstva.

Slika