Warning: A non-numeric value encountered in /home/bosnjackagim/public_html/plugins/system/helix/core/helix.php on line 548

INTERNACIONALNA GEOGRAFSKA OLIMPIJADA IGEO

Učenici naše škole, Fatih Žgalj (IV razred) i Ahmed Čomor (III razred) su, pod mentorsvom profesora Geografije Seada Srne,

uzeli online učešće na Internacionalnoj geografskoj olimpijadi IGEO koja je održana u Istanbulu u periodu od 10. do 16. augusta 2021. godine. Fatih i Ahmed su bili dio tima od četiri učenika iz Bosne i Hercegovine koji se takmičio sa timovima učenika iz 46 država svijeta. Na Olimpijadi su ukupno učestvovala 182 takmičara koji su pokazali svoje znanje u tri kategorije zadataka iz geografija: pisani test, multimedijalni test te praktični rad. Pored takmičenja, Fatih i Ahmed su također učestvovali u izradi i prezentaciji postera na temu klimatskih promjena. Svi predstavnici naše škole, a i države, su na ovoj Olimpijadi u Turskoj pokazali zavidno znanje iz  geografije.

Slika
Slika
Slika
Slika