Nejra Sipović, viceprvakinja Evrope u karateu

Nakon osvojene medalje sa Svjetske lige, Nejra Sipović, učenica IV-b, je postala viceprvakinja Evrope u karateu osvojivši srebrenu medalju

na 48. Evropskom prvenstvu u karateu za kadete, juniore i U21 koje se održalo u Tampereu, u Finskoj u periodu od 20. do 22. avgusta 2021. godine.

U izuzetno jakoj konkurenciji Nejra je nizala pobjede protiv predstavnica Azerbejdžana, Makedonije, Holandije, Slovenije, a u finalnoj borbi je odmjerila snagu sa predstavnicom Ukrajine. Ovim rezultatom naša učenica Nejra je ostvarila veliki uspjeh za Bosnu i Hercegovinu te se rangirala u sami vrh evropskog i svjetskog karatea.

Njena sestra, Emina Sipović, učenica II b razreda, je ostvarila kao najmlađa učesnica Prvenstva ostvarila značajan plasman osvojivši peto mjesto u kategoriji Juniorke -53kg.

Čestitamo Nejri i Emini na ostvarenom uspjehu!

Slika