Izlet u Tuzli u okviru projekta Dear Martin

Učenici Prve bošnjačke gimnazije su u okviru projekta Dear Martin – One B&H, One Book One BiH, One Book

u pratnji profesorice engleskog jezika Edine Ilde Lokvančić putovali u Tuzlu 17. i 18.juna 2021. godine gdje su se upoznali sa učenicima partnerskih škola Gimnazije „Meša Selimović“ i KŠC sv. Franjo. Učenici su prisustvovali radionicama u obje škole gdje su imali priliku bolje upoznati svoje vršnjake, razgovarati o temama nejednakosti i razlika predstavljenim u knjizi Dear Martin, a koje su aktuelne i u njihovim godinama i njihovoj stvarnosti. Učenici su obišli znamenitosti grada Tuzla te se družili i na zabavnim kvizovima i ostalim aktivnostima koje su organizovale profesorice engleskog jezika Lejla Sarić i Dijana Marković Hajdarhodžić.