Ljubav prema pisanoj riječi polučuje odlične rezultate

„Pravi alhemičari ne pretvaraju olovo u zlato. Oni pretaču svijet u riječi.“

, rekao je američki pisac William H. Gass.
Pisanje je vještina i umjetnost koja se uči i razvija, a srednja škola je ključni period u kojem učenici koji imaju sklonost ka pisanju imaju priliku da tu sklonost pretvore u istinsku strast i dodatno usavrše svoj talenat. Takmičenja u pisanju igraju važnu ulogu u motivisanju učenika da pišu i razvijaju umijeće pisanja. Naši učenici redovno učestvuju na ovakvim takmičenjima,  te su i ovaj put, na nedavno održanom Kantonalnom takmičenju iz nastavnog predmeta Bosanski jezik i književnost, Hrvatski jezik i književnost, Srpski jezik i književnost ostvarili zapažene rezultate. Sibel Hadžimušović je u kategoriji trećih razreda osvojila drugo mjesto. Hana Tahirović osvojila je četvrto mjesto u kategoriji drugih razreda. Čestitamo!