Povratak prirodi

Jedna od najvažnijih edukacijskih postulata je da se najbolje uči u interakciji sa stvarnim svijetom,

kada smo u mogućnosti da budemo u direktnim kontaktom sa konkretnim predmetom koji izučavamo. Vođena tom činjenicom, profesorica  biologije Emira Trako-Džuho je svojim učenicima priredila jedno takvo iskustvo u prelijepom ambijentu Darive. Nakon što su u kabinetskim uslovima obradili analizu biljnih vrsta kroz izradu cvjetnog dijagrama i formule, učenici prirodnog smjera su u pratnji profesorice Trako-Džuho obavili terensku nastavu na području Darive. Cilj nastave bila je identifikacija i analiza biljnih vrsta različitog rastenja i spratovnosti. Učenici su uživali u prirodi i primjeni znanja na terenu što je dodatni izazov u pandemijskim uslovima. Radujemo se sličnim iskustvima i ubuduće!

[widgetkit id="513"]