Dan planete Zemlje

Danas naša planeta Zemlja slavi rođendan!!!

U januaru 1970. američki senator i ekološki aktivista  Gaylord Nelson odlučuje da se nacionalna obuka  o životnoj sredini zove Dan Zemlje i da se održava 22.aprila.

Vrijedni učenici naše škole I1 i I2 odjeljenja su udruženim snagama kroz motivirajuće poruke i izradu videa dali svoj doprinos za našu planetu Zemlju.

Svaki dan je dan planete Zemlje, a i Vi možete čestitati planeti Zemlji rođendan  kroz slijedeće aktivnosti:

• Više šetaj, manje se vozi, bicikliraj, rolaj, trči.
  • Plastične vrećice zamijeni platnenima, plastični pribor zamijeni višekratnim, perivim.
  • Zatvori ćesmu dok pereš zube, ruke ili nanosiš šampon i gel za tuširanje – tako ćeš potrošiti manje vode pa će i račun biti manji, a Zemlja sretnija.
  • Budi racionalan i štedljiv. Printaj na obje strane papira.
  • Razvrstavaj otpad i odlaži ga u predviđene kontejnere za plastiku, staklo, papir. Osvijesti se!
  • Otpad nije smeće i može se lako prenamijeniti i opet iskoristiti. Tegla od marmelade uz malo boje i ukrasa može postati posuda za olovke.
  • Kupuj organsku hranu koja nije tretirana hemikalijama ili sredstva za higijenu koja nose oznaku da su od prirodnih sastojaka, a ne od teško razgradivih. Čitaj sitna slova na deklaracijama.
  • Zasadi svoje stablo. Najučinkovitiji način za borbu protiv globalnog zatopljenja je upravo sadnja velikog broja stabala.
  • Budi društveno odgovoran.
  • Prijavi se u akcije čišćenja parkova, šuma.

PIC