Učenica Dalia Beridan na MUN konferenciji

Argumentovano izražavanje vlastitih stavova, razumijevanje globalnih tokova i kritičko mišljenje neke su od najvažnijih vještina koje nastojimo razvijati kod naših učenika.

Priliku da pokaže te vještine učenica I1 odjeljenja, Dalia Beridan, dobila je na cjelodnevnoj online Model United Nations konferenciji održanoj 10. aprila u organizaciji Erasmus University College iz Rotterama.

Ukupno 100 učesnika bilo je raspoređeno u dva komiteta, a Dalia je učestvovala u EU komisiji kao europarlamentarka Dubravka Šuica na temu "Reevaluating the Rules of the Schengen Agreement". Također je bila i jedini delegat na konferenciji mlađi od 18 godina i jedina koja je osvojila  nagradu "The Best Delegate" za najboljeg delegata. Čestitamo Daliji i želimo joj mnogo uspjeha na narednim konferencijama!