Sedmica arapskog jezika u PBG

18. decembar se obilježava kao Međunarodni dan arapskog jezika od 2012. godine.

Daleke 1973.godine na ovaj datum je  Generalna skupština Ujedinjenih nacija prihvatila arapski jezik kao šesti službeni jezik ove organizacije.

I naša škola ove godine obilježava ovaj dan nizom aktivnosti. Cilj nam je da naši učenici, budući obrazovani i odgovorni građani, razvijaju svijest o toleranciji, humanizmu, višekulturalnosti i internacionalizmu.

Kroz prezentacije o zemljama arapskog govornog područja, kulturi tih zemalja i naroda, umjetnosti  i običajima, panel-diskusiju o mogućnostima koje pruža izučavanje ovog jezika, poeziju arapskih pjesnika i poeziju naših učenika koji smjelo pišu na arapskom jeziku, učit ćemo o drugim i drugačijim s ciljem boljeg međusobnog sporazumijevanja i upoznavanja.

Planirane aktivnosti će se održati od 17.12. – 23.12.2020.godine u online okruženju.