Perom protiv problema

Naši učenici aktivno kritički promišljaju o problemima s kojima se mladi u našem društvu susreću.

Učenice Džejlan Ždralović i Amina Špago o svojim stavovima govorile su u emisiji Televizije Sarajevo "Sarajevska špica". Povod njihovog gostovanja bili su eseji koje su napisale na temu vršnjačkog nasilja, a tokom svog izlaganja govorile su o uzrocima i posljedicama ove opasne pojave. Kao ključne faktore u rješevanju ovog problema  izdvojile su odnos društva, porodice i odgojno-obrazovnih ustanova prema mladim ljudima i formativnu ulogu koju ove institucije igraju u životima mladih. Kroz svoje pisanje i podizanje glasa protiv svih negativnosti koje vide u društvu koje ih okružuje, Džejlan i Amina, ali i svi naši učenici, pokazuju kako su mladi snaga s kojom treba računati, u koju treba ulagati i na koju se možemo osloniti u izgradnji bolje budućnosti.