Online Physics Brawl –Online takmičenje iz fizike

Tim Prve bošnjačke gimnazije je 25.11.2020. učestvovao na međunarodnom online takmičenju iz fizike- Online Physics Brawl.

Naši najbolji fizičari su odmjerili svoje intelektualne snage sa vršnjacima iz cijelog svijeta u trosatnom takmičenju u okviru grupe B. PBG tim su činili: Tarik Agić, Adin Frljak, Esma Jakupović, Bakir Ganić i Fatih Žgalj.

Takmičenje je trajalo tri sata u toku kojih se testiralo opće znanje iz fizike te učeničke vještine rješavanja problemskih zadataka. Timovima se u online okruženju postavljaju pitanja, koja su postajala sve teža kako je takmičenje napredovalo. U vrlo zahtjevnoj kategoriji B naši učenici su osvojili 51. mjesto u svijetu, od ukupno 215 registrovanih  timova.