Natjecanje u dobru, što je i moto naše škole, ponovo je polučilo rezultate: ovogodišnji najbolji razred, IVb, otputovao je 14. aprila u hrvatsku prijestolnicu. Izvanredan uspjeh u učenju, talent koji spaja pisanu riječ i matematičke vještine samo je dio vrednota koje krase ove mlade ljude. Njihova razrednica, profesorica Emina Tucaković i urednica školskog matematičkog časopisa Limes, profesorica Belma Alihodžić, na trodnevno putovanje povele su i nešto mlađe članove uredništva.
Kratki predah u Maglaju bio je prilika za novo druženje i razmjenu iskustava sa školama domaćinima: gimnazijom Edhem Mulabdić i Mješovitom srednjom školom. Ugodno, srdačno i korisno.
Konačno Zagreb!
Posjeta Tehničkom muzeju, Planetariju i Demonstracijskom kabinetu Nikola Tesla, dojmila je čak i kustosa: veoma brzo je čuo odgovore naših učenika na postavljeno pitanje. Nažalost, aprilsko vrijeme umanjilo je zadovoljstvo obilaska Zvjezdarnice: teleskopsko promatranje nebeske ljepote nije bilo izvodivo. Šetnja užom jezgrom velegrada nadomjestila je užitak: brojne historijske i kulturološke znamenitosti plijenile su pažnju.
Prije povratka kući, 16. aprila, posljednjeg dana putovanja, uživali su u posjeti Islamskom centru.
[widgetkit id="90"]
