Mašinski fakultet Sarajevo: “Postani svjestan - inspiriši se!”

Date:

Na poziv predsjednika udruženja CRPIT (Centra za razvoj i promociju inovatorstva, tehnike i informacionih tehnologija) Sarajevo, učenici Prve bošnjačke gimnazije su posjetili Mašinski fakultet,

te u prepunom amfiteatru odslušali niz predavanja o popularizaciji STEAM obrazovanja kod mladih, primjeni 3D printera u medicini, te o različitim karijernim mogućnostima koje pruža STEAM obrazovanje. Posjeta je realizirana u srijedu, 4. 12. 2024. godine, uz pratnju profesorice Aide Agić-Hadžić, a učešće su uzeli učenici četvrtih razreda, matematičko-informatičkog izbornog područja.

Posjeta je podrazumijevala obilazak laboratorija gdje je učenicima ujedno i demonstrirana upotreba određenih uređaja, te dati odgovori na neka od njihovih pitanja. Sofisticirana oprema omogućila je  primjenu stečenog teorijskog znanja, što je oduševilo posjetitelje, kao i  sveobuhvatna modernizacija ostatka opreme i prostorija Mašinskog fakulteta.

Sretni smo što su naši učenici i na ovaj način uspjeli doći u dodir sa svijetom nauke i zahvalni smo organizatorima na ovom jedinstvenom događaju.

1

 

3

 

4