Atletski kup za srednje škole

Date:

Učenici Prve bošnjačke gimnazije u pratnji profesorice Sane Pašagić-Hamzić učestvovali su na Atletskom kupu za srednje škole koji se održao u Atletskom centru „Koševo“ 29. 5. 2024.

U različitim atletskim discipllinama istaknuli su se mnogi naši učenici, čije rezultate s ponosom ističemo.

Prva mjesta u trčanju na 100 m osvojili su Halima Mehić i Faruk BukvićFaris Duranović prvi je bio u disciplini trčanje na 400 metara, dok je Meldina Osmanović stigla prva u utrci na 600 metara. Dženisa Gusinac u bacanje kugle je, oborivši rekord hicem 13,69, također bila prva, kao i Sajra Brkan u skoku u dalj. Dvije ekipe osvojile su prvo mjesto u trčanju 4x100 metara: Faris Duranović, Ahmed Dizdar, Harun Ramić i Faruk Bukvić, te Lejla Djedović, Sajra Brkan, Lamija Jardamović i Halima Mehić.

Drugo mjesto osvojili su: Azra Rizvanović (bacanje kugle), Harun Ramić (skok u dalj), te Lejla Djedović (utrka na 400 m) i Daris Kulić (trčanje na 1 000 m).

Treće mjesto osvojili su: Abdulkerim Mehmedspahić (trčanje na 1 000 m), Chiara Jewells Lee Hadžić, (trčanje na 600 m), Ena Husejnefendić (skok u dalj) te Lamija Jordamović i  Harun Kulić (trčanje na 400 metara).