Moj život- moja karijera

Dana 27.12.2023 godine, u periodu od 13.30h do 14.20h, učenici drugih i trećih razreda naše škole su imali priliku prisustvovati predavanju bivšeg fudbalera FK Sarajevo- Mersudina Ahmetovića.

Kroz temu : „Moj život- moja karijera“, učenici su mogli naučiti šta znači biti timski igrač i koliko žrtvovanja postoji kroz jedan ovakav ekipni sport. Prateći ovo predavanje učenici su mogli da se upoznaju sa karijerom fudbalera Mersudina Ahmetovića kao i koji se koraci mogu poduzeti ako bi se odlučili za ovo zanimanje.

Cilj ovog predavanja je pokazati učenicima pozitivne strane sporta, njihov uticaj na njihov mentalni, fizički i socijalni razvoj, kao i mogućnost bavljenja fudbalom i sportom i spajanje ljubavi, hobija u karijeru. Pouka fudbalera Mersudina Ahmetovića se ogledala u ideji ( a koju su učenici rado prihvatili) -  da biste bili uspješni, prva stvar koju trebamo učiniti je da se zaljubite u svoj posao.

{gallery}23/ahmetovic{/gallery}