Prisustvo predavanju i stručnim prezentacijama o dijabetesu

Povodom Svjetskog dana dijabetesa, koji se širom svijeta obilježava 14. novembra, Zdravstveni savjet Općine Stari Grad Sarajevo je

u prepunoj Sali 1 Općine Stari Grad održao stručne prezentacije o prevenciji, prepoznavanju i komplikacijama dijabetes melitusa kod djece, o kardiopulmonalnoj reanimaciji, kao i pružanju hitne medicinske pomoći u stanjima hipo/hiper-glikemije.

Edukaciji su prisustvovali učenici, nastavnici, stručni saradnici i direktori svih srednjih i osnovnih škola sa područja općine Stari Grad. Važno je raditi na edukaciji o ovoj bolesti, kako bi u slučaju nepredviđenih situacija znali reagovati učenici i osoblje škole. Svi učesnici edukacije imali su priliku probati zdrave sokove od voća i povrća koji se preporučuju oboljelima od dijabetesa.