Učenici Prve bošnjačke gimnazije na Balkanskom džudo prvenstvu u Turskoj osvojili zapažene pojedinačne i ekipne rezultate

Na Balkanskom džudo prvenstvu za kadete koje je održano 10. i 11. septembra u gradu Kodžaely u Turskoj,

Arslan Mulalić, učenik II-2 razreda Prve bošnjačke gimnazije, osvojio je treće mjesto u kategoriji do 60 kilogrma i donio bosanskohercegovačkoj reprezentaciji bronzanu medalju na ovom važnom regionalnom takmičenju.

Na spomenutom prvenstvu kadetska džudo reprezentacija Bosne i Hercegovine je u ekipnom takmičenju savladala reprezentaciju Grčke. Gubitkom od reprezentacije Turske naši kadeti su izborili treće ekipno mjesto. S ponosom ističemo da su u kadetskoj džudo reprezentaciji Bosne i Hercegovine učestvovala još dva učenika prvih razreda Prve bošnjačke gimnazije - Bakir Šabić, učenik I-a razreda, i Halid Mulalić, učenik I-2 razreda, koji su se okitili ekipnim medaljama. Našim učenicima čestitamo i želimo puno uspjeha u nastupajućoj takmičarskoj sezoni, te još puno medalja koje će donijeti džudo reprezentaciji Bosne i Hercegovine.