Posjeta pozorišnim predstavama 10. internacionalnog festivala srednjoškolskog teatarskog stvaralaštva „Juventafest“

Jubilarni 10. internacionalni festival srednjoškolskog teatrskog stvaralaštva „Juventafest“ održan je od 7. do 11. 9. 2022. u Sarajevu,

a predstave su igrane u Narodnom pozorištu Sarajevo, Centru kulture i mladih Općine Centar Sarajevo OJ Jelićeva i Pozorištu mladih Sarajevo. Neke od predstava takmičarskog programa pratili su i učenici naše škole. Izvedbu mjuzikla „Figarova svadba“, kojom je otvoren Festival, gledali su učenici II 1 i IV 2 u pratnji profesorice Emine Tucaković, a učenici II c, u pratnji profesorice Amine Hasibović-Ibišević, uživali su u interaktivnom pozorišnom komadu „Kralj Ibi“. Moguća budućnost u kojoj bi nas zamijenili roboti i pametni uređaji bila je tema predstave R.U.R. koja je odigrana u Pozorštu mladih Sarajevo. Ovoj predstavi prisustvovala je grupa učenika II 1.