Putovanje u Zagreb

U periodu od 17. do 19. februara 2017. godine naši učenici drugog razreda u pratnji profesorica Emine Karajice, Amire Okerić, Emire Trako-Džuho, Emele Mehmedspahić, Lidije Bešo i Meline Čelik.
Prilikom putovanja u Zagreb posjetili su:
• Tehnički muzej u kojem su učenici imali prigodna predavanja prilikom razgledanja sadržaja muzeja.
• Zološki vrt.
• Stari dio grada Zagreba.
• Centar grada.
• Islamski centar, u kojem su nas dočekali direktor Islamske gimnazije Mevludi Arslani i imam Halid Dolić koji su održali predavanje za naše učenike kroz koje su ih upoznali sa historijatom izgradnje Islamskog centra, sadržajima koje nude, kao i konceptom Islamske gimnazije.

Ovo putovanje je pružilo priliku da se učenici Curriculuma A i Curriculuma B bolje upoznaju i druže. Učenici su pokazali korektnost, zrelost, razumjevanje, ozbiljnost i zato zaslužuju svaku pohvalu. Ovo putovanje zaslužuje da se preporuči i drugim učenicima.