„Team Building Bjelašnica 2016. – Global Prespectives & Research“

U subotu i nedjelju, 17. i 18. decembra 2016. godine, održan je „team building“ na Bjelašnici u Hotelu Maršal u kojem su učestvovali učenici IV1 odjeljenja Prve bošnjačke gimnazije/Cambridge International School, njih osam: Nanditha Nair, Amina Mujagić, Adna Softić, Huda Ali, Nedim Đelilović, Amar Tinjak, Nejra Mandžić i Muhamed Khashan. Oni pohađaju nastavu iz predmeta Global Perspectives & Research koji je od ove školske godine obavezni/eliminatorni predmet za dobijanje AICE diplome. Program je obuhvatao sadržaj i aktivnosti (vježbe, eseje, prezentacije, diskusije, samostalni rad...) vezane za temu „Impact of the Internet“ koja je jedna od tri koje se izučavaju u okviru ovogodišnjeg programa. Ukupno je ralizirano 12 – 13 sati aktivnog rada što predstavlja 16 do 17 školskih časova (45 minuta) što predstavlja prosječan mjesec dana rada u školi po regularnom rasporedu časova, pri čemu su zbog načina rada, organizacije vremena te fokusiranosti na temu efekti i rezultati još bolji.