Upis u prvi razred za školsku 2022./23. godinu

Poštovani roditelji/staratelji budućih učenika Prve bošnjačke gimnazije,

čestitamo na postignutim rezultatima vaše djece koji su im obezbijedili mjesto u generaciji 2022.-2026.  Prve bošnjačke gimnazije/Cambridge International School.

Molimo da pristupite predaji dokumenata koja će biti organizirana dana  30.06. (četvrtak) i 01.07.2022. godine (petak) u prostorijama Prve bošnjačke gimnazije na sljedeći način:

upis 2022

Dokumente može predati isključivo roditelj/staratelj ili osoba opunomoćena od strane roditelja/staratelja.

Molimo da se pridržavate navedenih uputa.

Napominjemo da se upis vrši predajom obavezne dokumentacije i to:

1. Prijava za upis (printana iz EMIS sistema);
  2. Izvod iz matične knjige rođenih-ovjerena kopija ili original;
  3. Svjedodžba o završenoj osnovnoj školi - original;
  4. Uvjerenje o uspjehu učenika u VI, VII i VIII razredu osnovne škole – original;
  5. Uvjerenje o rezultatima postignutim na eksternoj maturi – original;
  6. Drugi dokumenti relevantni za utvrđivanje broja bodova osvojenih na takmičenjima;
  7. Dokumentacija u skladu sa Zakonom o dopunskim pravima boraca - branitelja Bosne i Hercegovine (samo ako je učenik takmičar)

Molimo prije dolaska provjerite da li ste ponijeli sva obavezna dokumenta, kako bi se proces upisa odvijao bez dužih zadržavanja.

Radujemo se novoj generaciji učenika, njihovim uspjesima, druženjima i izazovima koje nosi nova školska godina.