Učenici PBG učestvovali u Akciji čišćenja našeg Sarajeva

U ponedjeljak, 13.6.2022., učenici odjeljenja III b i II 1 se se, u pratnji profesorica Mirele Mulić i Emire Trako-Džuho,

odazvali akciji čišćenja/prikupljanja ambalažnog otpada na području općine Novo Sarajevo u čime je ozvaničen početak novog ciklusa projekta “Od izvora do mora“.

Radi se o projektu koji je dio globalnog plana “Svijet bez otpada”, kojim se želi na najneposredniji način doprinijeti smanjenju negativnog utjecaja na okoliš, a s ciljem iniciranja i promoviranja edukacije i uopće jačanja svijesti građana o značaju odgovornog odlaganja ambalažnog otpada.

Posebna važnost projekta ‘Od izvora do mora’ jeste u tome što razdvajamo otpad i šaljemo poruku da svaki otpad nije smeće i da postoji otpad koji se može reciklirati.

„Natječite se u dobru!“

Slika