Posjeta Prirodno-matematičkom fakultetu

Učenici III c odjeljenje su u ponedjeljak 8.juna u pratnji razrednice Alme Džambegović i profesorice Azamele Nezović posjetili Prirodno matematički fakultet u Sarajevu.

Učenici su imali priliku obići laboratorije PMF-a odsjeka za biologiju.

Veliku zahvalnost dugujemo prof. Mahiru Gajeviću koji je omogućio učenicima obilazak, prof. Samiru Đug koji je održao predavanje za učenike i upoznao ih sa radom pojedinih laboratorija.

Počašćeni su bili što je dobrodošlicu ukazao i bivši učenik naše škole, Muhamed Fočak, koji je ujedno učenicima i demonstrirao nekoliko vježbi.

U okviru  laboratorijske vježbe, učenici su  naučili kako da broje leukocite na mikroskopskom nivou, a nakon što su izvadili krv.

Učili su o kvalitetu vode za piće, načinu uzorkovanja, detekciji određenih supstanci.

Mogli su vidjeti koji se eksperimenti izvode na pacovima.

Također, proširili su svoje znanje iz algi.

Slika
Slika 9-nslv