Sukejna Hodžić, Nejra Hajrić, Adin Frljak i Latif Abazi predstavili PBG u najboljem svjetlu na STEM takmičenju

U ponedjeljak, 30.05.2022. održano je takmičenje iz oblasti prirodnih nauka Science STEM u prostorijama Prve bošnjačke gimnazije.

Na takmičenju, koje je prvo takmičenje ovo vrste u Kantonu Sarajevo, su učestvovala 154 učenika prvih, drugih i trećih razreda  srednjih škola.

Učenici su se takmičili u poznavanju, razumijevanju i primjeni nastavnih sadržaja iz biologije , hemije i fizike razreda kojeg pohađaju.

Cilj održavanja takmičenja je:
-Promovisanje izučavanja STEM predmeta;
-Povezivanje nastavnog sadržaj i aktivnosti sa situacijama iz života.

Učenici Prve bošnjačke gimnazije su pokazali sljedeće uspjehe:

• Sukejna Hodžić - prvo mjesto (drugi razredi)
  • Nejra Hajrić, - prvo mjesto (treći razredi)
  • Adin Frljak - drugo mjesto (treći razredi)
  • Latif Abazi – treće mjesto (prvi razredi).

Ove godine takmičenje je bilo koncipirano na testiranju teorijskog znanja iz sva tri predmeta: biologija, hemija i fizika. Iduće godine, takmičenje će biti unaprijeđeno praktičnom komponentom.

Ponosni smo na sve naše učenike i sretni zbog zavidnog znanja koje su pokazali iz oblasti prirodnih nauka.

Slika