Učenici sa profesorima posjetili bosanskohercegovačke gradove

Prva bošnjačka gimnazija tradicionalno svake godine organizuje posjete različitim bosanskohercegovačkim gradovima za sve učenike naše Gimnazije.

Ove godine izlet je organizovan 27.maja prilikom kojeg su učenici prvih razreda posjetili Konjic gdje su u pratnji svojih profesora i razrednika obišli znamenitosti grada u užoj jezgri grada,  Zavičajni muzej u sklopu kojeg je i spomen kuća Zuke Džumhura.
Učenici drugih razreda su otputovali u Travnik gdje su posjetili spomen obilježje u Ahmićima, Zavičajni muzej u Travniku, rodnu kuću Ive Andrića te Travničku tvrđavu.
Učenici trećih i četvrtih razreda su otputovali u južnije dijelove naše domovine, Mostar, gdje su imali priliku posjetiti Muzej Stari most gdje im je prezentiran dio arheološke postavke koja govori o historiji Starog mosta u Mostaru.

Učenici su proveli ugodan dan u obilasku gradova i druženju.

Slika
slika