Svečana predaja maturskih radova

Svake godine s početkom drugog polugodišta, učenici četvrtog razreda naše škole predaju svoje maturske radove.

Među rijetkim su maturantima koji svoje radove završe tako rano, ali im ovi rani rokovi omogućavaju da bolje organizuju svoje vrijeme, budu odgovorni prema svojim obavezama i ostatak školske godine posvete redovnim školskim zadacima. Predaja maturskih radova je svečan čin kojim dajemo na značaju onome što su učenici uradili. Njihovi radovi su, nakon seminarskih radova u drugom razredu i interdisciplinarnih projekata u trećem, najozbiljniji vid priprema za zahtjevnije akademske zadatke koji ih čekaju na fakultetu. Od njih se u procesu istraživanja i pisanja rada traži velika posvećenost – od definisanja teme rada do izgleda i strukture završne verzije, od učenika se u svakom koraku traži samostalnost i akademska radoznalost. Njihovi mentori podržavaju ovaj proces kroz savjetovanje i usmjeravanje.

I ove godine je, iako u pandemijskim okolnostima, predaja maturskih radova, održana 04.02.2021.,  protekla u svečanoj i posebnoj atmosferi. I ovogodišnja generacija maturanata se u svojim maturskim radovima bavila raznolikim temama, uz pomoć mentora-profesora skoro svih predmetnih oblasti. Na licima i jednih i drugih ove večeri vidio se ponos i sreća. Radi dobro odrađenog posla. Radi otjelovljenja sati mukotrpnog rada i truda. Radi uzbudljivih novih puteva koji se naziru na horizontu.

Sveana predaja maturskih radova