„Nijedno dijete bez paketića“

Kraj godine vrijeme je kada sumiramo iskustva i zatvaramo knjigu utisaka.

Ono što sa sigurnošću možemo reći je da je svima nama 2020. bila jedinstvena, puna izazova i nepredvidivosti. Jednu takvu godinu bilo nam je važno zaključiti nečim dobrim i plemenitim, nečim što budi nadu i širi radost. Stoga su naši učenici i ove godine učestvovali u humanitarnom projektu Udruženja „Ruku na srce“ pod nazivom „Nijedno dijete bez paketića“. U toku akcije koja je trajala od 21.12. do 24.12.  učenici i profesori su donirali igračke, slatkiše, školski probor i pribor za ličnu higijenu. U petak, 25.12., uz poštivanje svih epidemioloških mjera, članovi kluba „Life link“, pod vodstvom profesorice Emire Trako-Džuho i članovi Vijeća učenika su prikupljeni materijal prepakovali u veliki broj paketića. Paketići će biti distribuirani do mališana u Sarajevu, Brezi, Bosanskom Novom, Kamenici, Olovu, Banovićima i Bugojnu. Drago nam je da jednim ovakvim projektom zaključujemo 2020. i otvaramo neka nova, nadamo se, sretnija, poglavlja.

Nijedno dijete bez paketia