“Ovako bi Poslanik postupio”: Učenici Kluba Kur’ana o organizaciji vremena

Pronaći pravi ritam u današnjem ubrzanom načinu života prava je umjetnost.

Stoga je upravljanje vremenom važna sposobnost koju naši učenici trebaju imati kako bi bili uspješni, a u nastojanju da ovladaju ovom, ali i brojnim drugim životnim vještinama, inspiraciju pronalaze u različitim historijskim i savremenim izvorima. U okviru emisije “Ovako bi Poslanik postupio” koju organizuje Medžlis Islamske zajednice Sarajevo u sklopu manifestacije “Selam ya Resulallah”, polaznici Kluba Kur’ana: Samra Pinjo, Berina Garibija, Vedad Kruho, Esad Sejtarija i Asja Šabić i profesor vjeronauke Elmedin Musić  govorili su o važnosti kvalitetnog planiranja, organizaciji i o načinima savladavanja poteškoća tokom izvršavanja svakodnevnih obaveza. Kroz pripremu i realizaciju emisije, učenici su promišljali, iznosili svoje stavove i prezentovali svoja iskustva. Kroz ovaj proces, u bezvremenoj poslaničkoj mudrosti pronašli su nove alate koji im mogu pomoći da se uspješnije nose sa izazovima današnjice, ali i budućnosti. Cijelu emisiju možete pogledati na sljedećem linku.