UPIS – I RAZRED

Poštovani roditelji budućih učenika Prve bošnjačke gimnazije,

čestitamo na postignutim rezultatima vaše djece koji su im obezbijedili mjesto u generaciji 2020.-2024.  Prve bošnjačke gimnazije/Cambridge International School.

Zbog trenutne epidemiološke situacije dužni smo osigurati upis učenika/predaju dokumenata poštujući mjere zaštite i naredbe nadležnih institucija.

U skladu s tim molimo da pristupite predaji dokumenata koja će biti organizovana dana  23.06. i 24.06.2020. godine u prostorijama Prve bošnjačke gimnazije na sljedeći način:

*pozicija učenika na Rang listi

Molimo da se pridržavate navedenog rasporeda i preporuka u vezi zaštite zdravlja i sprječavanja širenja zaraze, kao što su obavezno nošenje maske u zatvorenom prostoru i dezinfekcija ruku prilikom ulaska u aulu Gimnazije.

Napominjemo da se upis vrši predajom obavezne dokumentacije i to:

• Prijava za upis (printana iz EMIS sistema);
  • Izvod iz matične knjige rođenih-ovjerena kopija ili original;
  • Svjedodžba o završenoj osnovnoj školi - original;
  • Uvjerenje o uspjehu učenika u VI, VII i VIII razredu osnovne škole – originali;
  • Drugi dokumenti relevantni za utvrđivanje broja bodova osvojenih na takmičenjima
  • Dokumentacija u skladu sa Zakonom o dopunskim pravima boraca - branitelja Bosne i Hercegovine (samo ako je učenik takmičar)

Molimo prije dolaska provjerite da li ste ponijeli sva obavezna dokumenta, kako bi se proces upisa odvijao bez dužih zadržavanja.

Radujemo se novoj generaciji učenika, njihovim uspjesima, druženjima i izazovima koje nosi nova školska godina.