OBAVJEŠTENJE

Poštovani profesori, učenici i roditelji,

kao što je bilo i očekivano Ministar za obrazovanje, nauku i mlade donio je odluku da će se nastava, usljed trajanja pandemije i vanrednog stanja u državi, do daljnjeg odvijati online.

Ostajemo posvećeni mjerama zabrane i ograničenja kretanja kako bismo dali svoj doprinos u sprječavanju rapidnog širenja novog Corona virusa, čime ćemo neposredno pomoći rizičnim kategorijama stanovništva i zdravstvenim radnicima.

Zajedno ćemo pronaći optimalne načine redukcije gradiva i obima zadataka, fokusirajući se samo na ono što je bitno za dalje obrazovanje kada se prilike normaliziraju.

Kako se situacija sa širenjem Covid19 virusa rapidno mijenja, a mnoge škole su do daljnjeg produžile obustavu nastave, Cambridge je donio odluku o obustavi ispitne sezone maj-juni 2020. (što uključuje sve IGCSE, ICE, AS/A Level ispite i AICE diplomu), a sve u cilju zaštite učenika i nastavnika.

Svjesni da su učenici vrijedno radili i spremali se za svoje ispite, te da bi neopravdano mogli ostati zakinuti zbog novonastale situacije, Cambridge je odlučio da će prijavljenim učenicima izdati ocjene i certifikate. O tačnom načinu kako će izvesti te ocjene, Cambridge će blagovremeno obavijestiti škole.

U proteklom periodu Cambridge je dijelio mnoge prigodne resurse koje su naši profesori koristili kako bi unaprijedili svoje online podučavanje. Iako smo svi zaokupljeni naporima da očuvamo obrazovni sistem funkcionalnim, u ovim trenucima ističemo da smo zadovoljni i sretni što naša pripadnost mreži Cambridge međunarodnih škola donosi takve blagodati za naše učenike i profesore.