Dan ružičastih majica

Vršnjačko nasilje pogađa jedno od troje djece u svijetu. Ova činjenica dovoljno nam govori koliko je važno dignuti glas protiv ove sveprisutne i jako opasne pojave. S tim ciljem, i ove godine je u našoj školi nizom prigodnih aktivnosti obilježen Dan ružičastih majica. Učenici prvih i drugih razreda na časovima odjeljenske zajednice su, uz pomoć svojih razrednika, pravili panoe na temu Vršnjačog nasilja, koje smo izložili u školskoj auli. U srijedul 26.02.2020., obukli smo ružičaste majice i fotografijama obilježili navedene aktivnosti. Dana 28.02.2020. povodom obilježavanja Dana ružičastih majica učenici prvih razreda su prisustvovali predavanju na temu „Sprečavanje nasilja nad djecom u digitalnom okruženju“. Gosti predavači su bili stručni saradnici JU Porodično savjetovalište Amer Šenderović i Denyel –Ismir Kovač.