U susret Danu nezavisnosti BiH

Članovi Kluba historije Prve bošnjačke gimnazije pod vodstvom profesorice Belme Ibišević su pripremili niz aktivnosti u susret Danu nezavisnosti . Tako je organizovana simulacija referenduma, na kojem su učestvovali svi učenici Gimnazije. Postavljeno je pitanje: Da li ste za napuštanje BiH?

Također, u saradnji sa profesorom Amerom Sofradžijom, profesorom Elmedinom Musićem i profesoricom Belmom Ibišević članovi Kluba historije su postavili u aulu Gimnazije izložbu fotografija pod nazivom: Kako su mediji izvještavali o referendumu za suverenu i nezavisnu BiH.

Pročitan je prigodan referat povodom Dana nezavisnosti svim učenicima Gimnazije koji je pripremila učenica Almedina Dugić.

Simulacija referenduma rezultirala je autentičnim doživljajem prošlosti. Učenicima je zanimljivo pratiti izvještavanje medija sa vremenske distance i stvoriti objektivnu sliku događaja koji su prethodili burnom razdoblju u historiji BiH. [widgetkit id="447"]