Učionica u TV studiju

Iz perspektive školskih klupa, poslovni svijet čini se kao daleka, često nepojmljiva, budućnost. Stoga, kad zatreba, učionicu „selimo“ gdje god se ukaže prilika za sticanje novih praktičnih znanja. Ovog ponedjeljka, bio je to TV studio. U ponedjeljak, 24. februara, učenici članovi Poduzetničkog kluba, IIc odjeljenje i nekoliko učenika drugog razreda, u pratnji profesorice Lejle Nikšić, posjetili su prostorije Hayat TV u Vogošći gdje su prisustvovali snimanju emisije SBF Start-Up Challenge. Sarajevo Business Forum (SBF) Start-Up Challenge je TV takmičenje mladih u poslovnim idejama koje je prošle godine pokrenula Bosna Bank International u saradnji sa Hayat TV. Tema emisije bila je pokretanje vlastitog biznisa i poduzetništvo. Učenici su slušali izlaganje tri ekipe koje su se takmičile za nagradni fond za pokretanje vlastitog biznisa i na kraju su glasali za najbolju poslovnu ideju. Kroz praćenje emisije, učenici su imali priliku da iz prve ruke saznaju kako se poslovna ideja može sprovesti u djelo kroz pravilno kreiranje biznis plana. Televizija i edukacija u kontekstu našeg društva rijetko se susreću u istoj rečenici, ali ova zanimljiva posjeta definitivno je rezultirala značajnim životnim i poslovnim lekcijama.