Neobični roditeljski sastanci

U srijedu, 12. 2. 2020. godine, učenici I-a pod mentorstvom prof. Leile Hamzagić Kovačević izveli su predstavu „Antigona“ pred roditeljima učenika prvog razreda. Redovni roditeljski sastanak bio je dobra prilika za predstavljanje pozorišnih postignuća i raznorodnih talenata učenika I-a kroz lepezu aktivnosti vezanih za teatarsku izvedbu Sofoklove tragedije. Tom prilikom učenici su pokazali svu raskoš svog talenta, predstavljajući se u ulozi dramaturga, režisera, glumaca, inspicijenata, kostimografa, scenografa i inih djelatnosti bez kojih ne bi bila moguća postavka na daskama koje život znače. Bila je to večer pravog teatarskog užitka, vješte glume, iskrenih emocija i ponosa iskazanog i iz perspektive glumaca i iz perspektive gledatelja: roditelja i profesora.
U nastavku roditeljskog sastanka stručno predavanje na temu „Mitovi i istine vezane za upotrebu duhanskih proizvoda“ održala je profesorica dr.med. Aida Ramić, pomoćnik direktora Zavoda za javno zdravstvo FBiH.

Cilj nam je promocija zdravlja i jačanje nastavničkih i roditeljskih kapaciteta za što uspješniji rad sa mladima.