Iskustva iz poduzetništva

U želji da uče iz prve ruke, iz vlastitih iskustava uspješnih poduzetnika, u četvrtak, 26. decembra, učenici članovi Kluba poduzetništva u pratnji profesorice Lejle Nikšić posjetili su domaću firmu za digitalni marketing i dizajn Emedia Patch. Tom prilikom su razgovarali sa direktorom Adisom Avdićem, koji im je objasnio kako je firma započela i razvijala se. Objasnio je da su svojim trudom postigli veliki uspjeh, te se i broj zaposlenih povećao sa pet, koliko ih je bilo na samom početku, na preko pedeset. Također je objasnio kako funkcioniše digitalni marketing i na koji način posluju sa drugim firmama. Kasnije je uposlenica iz odjela marketinga održala prezentaciju o novim trendovima u marketingu i prodaji. Nakon toga je slijedila prezentacija uposlenika iz odjela dizajna koji je predstavio promjene u dizajn stilovima kroz godine, objasnio kako se bira najprikladniji dizajn za nove reklame, te najavio i buduće trendove koji se očekuju u 2020. godini. Nakon obje prezentacije su učenici postavljali pitanja i pokazali interesovanje za ovu tematiku, a sigurno je da će, kao budući poduzetnici, od ove posjete imati mnogobrojne koristi.