Škola EKG-a

U srijedu i četvrtak, 18. i 19.12.2019, u prostorijama Medicinskog Fakulteta Univerziteta u Sarajevu održan je projekat pod nazivom “Škola EKG-a“ u organizaciji Komiteta za medicinsku edukaciju (SCOME). Maturanti prirodnog izbornog područja PBGS u pratnji prof. Alme Džambegović prisustvovali su ovoj edukaciji. Predavanja na temu EKG-a držali su doc.dr. Azra Durak-Nalbantić sa Klinike za srce, reumatizam i krvne sudove, KCUS i doc.dr. Almir Fajkić sa Katedre za Patofiziologiju, MFUNSA. Prvo predavanje se sastojalo od patofizioloških osnova EKG-a u akutnom koronarnom sindromu. Drugi dio predavanja se sastojao od prikaza slučajeva i terapijskih smjernica, kao i nekih zanimljivih slučajeva iz prakse. Iako „mali“, naši učenici su u želji za novim saznanjima stali rame uz rame sa studentima četvrte godine Medicinskog fakulteta i postali bogatiji za jedno divno iskustvo. Zahvaljujemo se udruženju studenata BOHEMSA, koji su nam ukazali toplu dobrodošlicu, te ponudili mogućnost sudjelovanja u projektima za srednjoškolce koji se tiču reproduktivnog zdravlja.