Razvoj poduzetničkih vještina

Poduzetnički duh je jedna od ključnih kompetencija koju mladi ljudi u svakoj zemlji, a posebno našoj, trebaju imati . Prva bošnjačka gimnazija već godinama u svoje nastavne i vannastavne pocese kontinuirano uvodi inovacije koje za cilj imaju razvoj poduzetničkih vještina. U četvrtak, 12. decembra učenici drugog razreda, članovi kluba Poduzetništva, u pratnji profesorice Lejle Nikšić, posjetili su Sajam privrede Sarajevo. Cilj sajma je bio prikazati najnovija domaća i regionalna tehnološka i kreativna dostignuća, promovirati pozitivan odnos prema poduzetništvu i upoznati javnost sa mogućnostima ulaganja, poticajnim mjerama i tradicijom malog i srednjeg poduzetništva u Bosni i Hercegovini. Učenici su razgovarali sa izlagačima i poduzetnicima o njihom poslovnim uspjesima i prikupili ideje za budući vlastiti biznis. Takođe su imali priliku saznati na koji način su izlagači pokrenuli svoju poslovnu ideju i na koji način proizvode, reklamiraju i prodaju svoje proizvode. Razmjena ideja i iskustava je imala pozitivan uticaj na učenike koji su pokazali izuzetnu zainteresovanost za ovakve vrste poduzetništva, te su dobili pozitivniju i ohrabrujuću sliku o poduzetništvu u Bosni i Hercegovini.