Humanost na djelu

U okviru nastavnog plana i programa iz biologije, profesorica Alma Džambegović sa učenicima obradila je lekcije o nasljednim bolestima , sa posebnim ostvrtom na buloznu epidermolizu. Na časovima je održana prezentacija o istoimenoj bolesti, a ugostili smo i predsjednicu Udruženja „Debra“ koja je održala predavanje o ovoj bolesti za sve učenike prvih i drugih razreda. Kako je ovo zaista rijetka i teška bolest, naši učenici su maksimalno iskazali poštovanje i humanost, sakupili novac, kupovali i pakovali poklone, pisali pisma i riječi podrške mališanima, ali i onim starijim koji se bore sa ovom bolešću. Kao dio programa Društveno korisno učenje, u školi je provedena i humanitarna akcija u kojoj su prikupljena i određena novčana sredstva za kupovinu specijalnih flastera, a koja su uplaćena na žiro račun udruženja.