Obilježavanje godišnjice smrti Alije Izetbegovića

„Činjenica je da su ljudi prolazni, ali djela ostaju. A djelo Alije Izetbegovića je ogromno.“, rekao je nakon smrti Alije Izetbegovića general ARBiH Atif Dudaković. Čuvajući uspomenu na ovog velikog čovjeka i njegov doprinos očuvanju naše zemlje, u petak, 18.10.2019. godine, učenici i profesori Prve bošnjačke gimnazije su prigodno obilježili godišnjicu smrti prvog predsjednika rahmetli Alije Izetbegovića. U auli škole je prikazan film koji su svi učenici imali priliku pogledati. Grupa učenika u pratnji profesora Elmedina Musića i profesorice Belme Ibišević je posjetila Muzej Alije Izetbegovića, te su na mezarju Kovači položili cvijeće i proučili Fatihu rahmetli Aliji Izetbegoviću. Članovi Kluba historije su pripremili poster na kojem je prikazan život i djelo prvog predsjednika Bosne i Hercegovine.