Prvo mjesto za najbolji literarni rad

Povodom 5. oktobra, Svjetskog dana nastavnika, Ministarstvo za obrazovanje, nauku i mlade Kantona Sarajevo upriličilo je brojne aktivnosti čiji je cilj bio podsjećanje na važnost ovog zanimanja i utjecaja učitelja, nastavnika i profesora u odgoju i obrazovanju mladih ljudi. Obilježavanju Dana nastavnika prethodio je konkurs za najbolje literarne I likovne radove učenika osnovnih i srednjih škola. Učenica naše škole Lamija Gutić je svojim literarnim radom o temi „Znam zašto ću baš Vas pamtiti“ osvojila prvo mjesto. Ovo je njena druga nagrada za literarno ostvarenje kojom je nastavljen niz uspjeha članova Literarnog kluba PBG-a. Na ceremoniji upriličenoj u čast nastavnika održanoj 4. 10. 2019. godine, Lamija je čitala svoj rad. Ceremonija je bila prilika kako za afirmaciju učeničkih tako i za afirmaciju nastavničkih postignuća. Ministrica za obrazovanje, nauku i mlade KS-a Zineta Bogunić je sa svojim pomoćnicima/savjetnicima tom prilikom uručila nagrade za najbolje učeničke likovne I literarne radove kao i nagrade za najbolje nastavnike od predškolskog do srednjoškolskog nivoa. Komentarišući prvo mjesto i sam događaj kao povod, Lamija je istakla: „Posebno je zadovoljstvo i sreća bila pročitati ovaj rad svojim nastavnicama iz osnovne škole I profesoricama iz gimnazije i tako im se zahvaliti u ime generacije koja ove godine odlazi u svijet odraslih i napušta školske klupe.“