Noć istraživača

27.09.2019. godine u devet gradova Bosne i Hercegovine održana je Europska noć istraživača. Cilj Noći istraživača je promocija naučnih istraživanja i karijere naučnika – istraživača, kao i podizanje svijesti kod šire javnosti o uticaju istraživanja na svakodnevni život. U sklopu takmičenja srednjih škola za naučno-istraživačke projekte pod motom „Mladi naučnici kreiraju bolji svijet“, i naša škola je imala svoje predstavnike - članove kluba Life Link. Predvođene profesoricom biologije Emirom Trako-Džuho, u projektu su učestvovale učenice Ilma Gusinac, Nejra Gurbeta i Irma Salkić. Prva bošnjačka gimnazija kroz rad kluba Life Link jača ekološku svijest obilježavajući važne datume i aktuelne teme kroz multidisciplinarne projekte koji su od velike važnosti za planetu Zemlju, jer nas sada Zemlja najviše treba.